Tynki maszynowe cementowo - wapienne

W celu osiągnięcia jak najlepszego efektu, przez położeniem tynku należy przede wszystkim solidnie przygotować powierzchnię, która musi być całkowicie oczyszczona z zabrudzeń. Należy pamiętać, że przed samym tynkowaniem zabezpieczone muszą być wszelkie elementy takie jak okna lub drzwi, aby nie uległy one mechanicznym uszkodzeniom. Ponadto przed samym tynkowaniem, zwilżana jest powierzchnia w celu osiągnięcia dobre przyczepności, a jeśli jest to konieczne, stosuje się również specjalny preparat gruntujący.

Zalety tynków maszynowych cementowo-wapiennych

Mieszanki cementowo-wapienne składają się z cementu, wapna i kwarcowych wypełniaczy, mających za zadanie zapewnić długotrwały efekt i ochronę budynku przed wszelkimi uszkodzeniami. Czas wytrzymałości cementowo-wapiennego tynku można szacować nawet na 50-80 lat. Tynki te są w stanie ochronić budynek nie tylko przed uszkodzeniami mechanicznymi, ale także przed wilgocią lub ogniem. Dzięki dodatkom stanowiącym wypełnienie całej bazy, materiał cechuje się doskonałą przyczepnością, nawet w przypadku trudnego podłoża.

Dlaczego warto wybrać tynki maszynowe cementowo - wapienne?

Zastosowanie tynku cementowo-wapiennego, znacznie zmniejsza prawdopodobieństwo pojawienia się na ścianach grzybów pleśniowych lub innych zanieczyszczeń, jakie można zaobserwować w pomieszczeniach, narażonych na wysoką wilgotność powietrza, co jest doskonałym rozwiązaniem, aby zadbać przede wszystkim o zdrowie rodziny, zwłaszcza, gdy w jej skład wchodzą też dzieci lub osoby starsze. Ponadto tynk ten jest bardzo odporny na mechaniczne uszkodzenia, więc po jego zastosowaniu nie trzeba martwić się, że w bliskiej przyszłości trzeba będzie wnosić ewentualne poprawki. Ponadto tynki te świetnie wpływają na mikroklimat pomieszczeń, ponieważ pozytywnie wpływają na wymienność pary wodnej w budynku, dzięki czemu pozytywnie mogą wpłynąć one na nasze zdrowie oraz samopoczucie.

Tynki maszynowe Kraków Tynki maszynowe Warszawa Tynki maszynowe Wrocław Tynki maszynowe Łódź Tynki maszynowe Gdańsk Tynki maszynowe Poznań